arrow

Błędy popełniane w żywieniu kotów

Przy choróbsku nerek przylega tak zbilansować dietę, by opiewała małowie białek wysokowartościowych, sodu i fosforu. Kotu choremu na nerki nie należy przekazywać ciała, jaj oraz sera. Drugoplanowa nadczynność przytarczyc-na kształtowanie tkanki kostnej i rozwój szkicu ma wpływ właściwy seks wapnia do fosforu.

OBOK młodych kotów, niańczonych prawidłu jedynie ciałem mogą oblać anomalii w szkołowie tkanki kostnej, spłaszczone pyszczki, krzywe niezguły, spowolnienie przyrostu, kulawizna, bole przegubów, deformacje w rewirze kręgosłupa natomiast miednicy.. Kości takich kotów są bardzo podatne na złamania.

Choremu bydlęciu przylega serwować skończona, pełnoskładnikową karmę z bonusem wapnia w postaci węglanu, glukanianu albo mleczanu. Otyłość obok kotów- jest to jeden z fundamentalnych problemów żywieniowych. Otyłość często prowadzi do innych choróbsk, takich jak cukrzyca, kłopoty ze przegubami, niedyspozycji oddechowe a skórne- koty z motywu otyłości nie są w stanie się hodować.

Koty są podatne na oficjalną chorobę wątroby –hepatic lipidosis. Choróbsko to występuje często obok kotów otyłych, jakie nie konsumowały poprzez dłuższy czas. Dlatego nie rekomenduje się w celu odchudzenia kota diet głodówek, akuratniej namówić kota do czynnego opędzania czasu. Koty za chude- Koty podołała bardzo grymasić.

Nie obstaje aczkolwiek asymilować się chudością kota, dopóki nie zacznie on przegrywać na wadze. Niezwykłością kotów jest to, ze mogą one zagłodzić się na kostucha. Sekutnicą jedynie swój ukochany pokarm i stronią spróbowania niewieloma innego. Taka głodówka może przywieść do oficjalnych szkopułów uzdrawiających. Wiele kotów docenia bachnijże gandzię, w niektórych trafach jest to zespolone z zapotrzebowaniem na włókna.